Cilt Tipleri

CİLT TİPLERİ

IDUN Minerals ürünleri tüm cilt tipleri için ve özellikle en hassas ciltler için özenle üretilmiştir .

Cilt tipinize en uygun ürünleri sizler için belirledik. Örneğin, kuru bir cilde sahipseniz Norssken gibi nemlendirici özelliği olan ürünler kullanmalısınız, eğer yağlı bir cildiniz varsa Pudra fondötenimiz de olduğu gibi ihtiyacınız olan mat ürünler olmalı.

Pudra fondötenimiz saf ürünler içerdiğinden cildin hava almasına olanak sağlıyor böylelikle rose ve akneli ciltlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Siz hangi cilt tipine sahipsiniz?

Kuru bir cilt tipine sahip kişilerde cilt genellikle sıkı ve kurudur. Kuru bir cildin sebebi cildin nemsiz kalması olabileceği gibi bazen de cildi kurutan uygulamalardır. Kuru cilt sabah ve akşam özel temizleyici ve nemlendirici kreme ihtiyaç duyar. Nemlendirme özelliği olan doğru makyaj ürünü seçmek önemlidir. 

Kuru cilde sahip olan kişilere saflaştırılmış mineral pigmentlerden oluşan, cildi besleyen ve güçlendiren yapısı ile IDUN Mineral’in sıvı fondöteni Norrsken’i tavsiye ediyoruz.

İçindeki lingonberry tohumu yağı, cildi nemlendirir. Uygulamadan en iyi sonucu almak için ürünü bir sıvı fondöten fırçası ile uygulamanızı öneriyoruz. İçeriğinde alkol içeren ürünlerin cildi kuruttuğunu unutmayın. Cildin gün boyunca nemli kalmasını sağlamak için, gün içinde ara sıra nemlendirici micellar suyu kullanın.

Yağlı bir cildiniz varsa, muhtemelen geniş gözeneklere sahip sivilce oluşumuna eğilimli parlak ve yağlı bir cilt yapınız vardır. Yağlı cildin nedeni yağ bezlerinde üretilen adına sebum dediğimiz yağın; hormonların, kalıtımın, yanlış cilt bakımı veya yanlış makyaj ürünü kullanmanın sonucunda oluşan aşırı üretimidir.

Cilt üzerinde matlaşmaya etki eden ve gözenekleri tıkamayan doğru ürünler seçmek önemlidir.

Birçoğu, yağlı ciltte güçlü ve arındırıcı temizlik ürünleri kullanmak gerektiğine inanır oysa yağlı cilt sebum üretimini dengeleyen yumuşak bir bakım gerektirir. Cildinizi kurutacağı ve yağ bezlerinin sebum oluşumunu arttıracağı için sık sık su ile yıkamaktan kaçının.

Nazik ve derinlemesine temizlik yapan bir ürün tercih edin. Nemlendirme için hafif bir gündüz kremi kullanın. Makyaj için ise size cildiniz nefes alırken cildi matlaştıran ve aynı zamanda kapatıcı özelliği de olan pudra fondötenimizi tavsiye ediyoruz. En iyi sonuçlar için, bir Kabuki fırça ile uygulayın.