İÇERİĞİMİZ NEDİR?

IDUN MINERALS MAKYAJ ÜRÜNLERİNİN İÇERİĞİ NEDİR?

Tüm ürünlerimizi tüm cilt tiplerine uyacak şekilde en yüksek kalitede ve en hassas içeriklerle IDUN Minerals’ in kendi kimyagerleri ve bilim insanlarının ortak çalışmaları ile gerçekleştiriyoruz. İstenmeyen hastalıklara ve alerjilere neden olabilecek bileşenlerden kaçınarak etkinliği kanıtlanmış en az ve gerekli sayıda yaptığımız üretimimizi diğer güzellik markalarından ayırıyoruz.

Çinko oksit, rose veya akne ile tahriş olmuş cildi sakinleştirir. UVA ve UVB güneş ısınlarını yansıtır ve ürünlerde (SPF) güneş koruyuculuğu sağlar.

Titanyum dioksit güneş koruyuculuğu (SPF) sağlayan ve pigment üreten bir beyaz mineral tozdur.

Mika, pürüzsüz ve aydınlık bir cilt sağlamak için kullanılan bir mineraldir.

Lingon tohumu yağı cildi nemlendirir, korur ve doğal bir yumuşaklık verir.

E vitamini (tokoferol olarak da bilinir) cildi serbest radikallerden koruyucu etkiye sahip bir antioksidandır.

Kaolin, yağ emen ve matlaştırıcı bir etkiye sahip olan bir kil mineralidir.

Demir oksit, ürünlerde farklı tonlar sağlamak için farklı konsantrasyonlarla karıştırılmış sarı, kırmızı ve siyah pigmentlerde bulunur.

Taklon hem bakteriden ayrışabilen hem de hipoalerjenik olan en iyi sentetiklerden biridir. Ayrıca hayvan kılı yerine hayvan dostu ve vegan bir alternatiftir.

Nikel alerjiktir ve uzun süreli temas alerjinin ömür boyu sürmesine neden olur. Nikel alerjisi döküntü ve egzamaya neden olur ve nikel içeren en yaygın makyaj ürünü maskaradır.

Krom döküntü ve egzamaya neden olur.

Pudra ciltte yağı emmesi için kullanılır. Ancak ince çizgilerin derinleşmesine sebebiyet verir.

Döngüsel silikonlar genellikle makyajda, cilt ve saç bakım ürünlerinde bulunur. Yüksek dozlarda silikon kullanımının karaciğeri ve solunum sistemini olumsuz yönde etkilediği konusunda kuşkular vardır.

Makyajdaki parfüm yalnızca ürünlerin belirli bir koku alması içindir, diğer taraftan içeriğinde çoğunlukla alerjik egzamaya neden olabilecek alerjen maddeler bulunur. Ek olarak parfüm astımı ağırlaştırabilir.

Bizmut, cilt üzerinde parıldayan ve parlak bir etki sağlayan pigmenttir. Diğer yandan egzersiz sırasında cildin ısıya maruz kalması sonucunda hassas kişilerde kaşıntıya neden olabilir.

Parabenler bakteri üremesini öldüren tartışmalı koruyuculardır. Öte yandan, çalışmalar bunun hormonal etkilere sebebiyet verebildiğini göstermektedir.

Yüksek oranda florlanmış maddeler olan PFAS’ların doğada parçalanması zordur. Ayrıca PFAS üreme, bağışıklık sistemi, karaciğer üzerinde olumsuz etkilere sahiptir ve kanserojen olduğundan şüphelenilmektedir.

Süpheli kanserojen etkili koruyucu maddelerdir.

Beş milimetre uzunluğunda plastiklerdir ve deniz çevresini kirlettiğinden şüphelenilmektedir.